Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach
Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria566
galeria

Październik miesiącem przeciwdziałania narkomanii!

Październik w naszych placówkach był szczególnym miesiącem. Problem narkomanii w dzisiejszych czasach dociera już do coraz młodszych osób. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zrealizować szereg działań, które uświadomią młodych ludzi, ich rodziców, a także inne osoby mające na co dzień do czynienia z dziećmi i młodzieżą, jak ważny jest ten temat.
W ramach powyższej inicjatywy zrealizowaliśmy liczne zajęcia profilaktyczne, które pozwoliły młodym osobom poznać konsekwencje zachowań ryzykownych. Odbyła się "akcja ulotkowa", podczas której wychowankowie naszych placówek wyruszyli w miasto i rozdawali przechodniom oraz kierowcom ulotki, na których znajdowały się cenne informacje.
Zorganizowaliśmy także szkolenie dla pedagogów, nauczycieli oraz osób pracujących w innych instytucjach pt. "Symptomy zażywania narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy przez młodzież w oparciu o współczesne rodzaje substancji i fazy uzależnienia". Szkolenia to poprowadził Grzegorz Antosz - Dyrektor oddziału Stowarzyszenia Pomocy "Arka Noego" w Gliwicach, terapeuta uzależnień.
Pod tą samą nazwą zostało przeprowadzone szkolenie skierowane dla rodziców i mieszkańców naszej gminy. Zdobyte informacje z pewnością pomogą rodzicom lepiej obserwować swoje dziecko.
Kolejną inicjatywą było zorganizowanie konkursu plastycznego pt. "Zażywasz–przegrywasz!".
Nasi podopieczni mieli za zadanie przygotowanie prac, w których musieli wykazać się wiedzą na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

    I miejsce – Anna Tomalak, Nadia Dworzecka, Emilia Lebek II miejsce – Nicola Gawliczek, Lena Gamza III miejsce – Marcelina Bilska, Nikodem Szymura
Nagrody zostały wręczone podczas dyskoteki profilaktycznej pt. "Zażywasz – Przegrywasz!", w której udział wzięli wychowankowie placówek.
Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa podniosła świadomość w naszym małym społeczeństwie i uchroni wiele osób od zejścia na złą drogę.