Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria581
galeria

Ferie 2019 w PWD Leszczyny

Tegoroczne ferie w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny, mimo utrudnionych warunków, standardowo obfitowały w wiele atrakcji. Niestety z naszego feryjnego planu wypadło kilka dni z przyczyn niezależnych od nas, jednak staraliśmy się nadrobić stracony czas. Z wychowankami została przeprowadzona rozmowa profilaktyczna dotycząca bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Wychowankowie brali udział w różnorakich zajęciach, grach integracyjnych, drużynowych oraz indywidualnych wyzwaniach np. zbudowaniu jak największej wieży z kart. W walentynkowy dzień, dzieciaki zrobiły piękne walentynki i obdarowały siebie nawzajem oraz mieli okazję zrobić sobie miłosny tatuaż. Odbyły się także zajęcia integracyjne wraz z rodzicami, które odzwierciedlały zabawy z dawnych lat. Dzieciaki miały okazję wykazać się swoją wiedzą ogólną podczas Placówkowej Olimpiady Wiedzy, a następnie ochłonąć w trakcie seansu filmowego. Należy zaznaczyć, iż promując aktywny styl życia, wychowankowie każdy dzień zaczynali od porannej gimnastyki. Mogli się oni także popisać swoimi zdolnościami manualnymi podczas konkursu plastycznego na najlepszego "YETI".
Podczas zimowego wypoczynku nie zabrakło atrakcyjnych wyjazdów. Odbyła się wycieczka na wzruszający seans filmowy pt. "Mia i biały Lew". Film opowiadał o miłości człowieka do zwierzęcego przyjaciela oraz o wytrwałości w osiągnięciu wymierzonego celu. Kolejną niespodzianką był wyjazd do parku wodnego w Rudzie Śląskiej, gdzie wychowankowie mogli wyszaleć się na wodnych atrakcjach. Ostatnią wycieczką była wizyta w "Laserball" w Zabrzu. Podczas tego wyjazdu dzieci uczestniczyły w drużynowej grze laserowego paintballa.
Ferie możemy uznać za udane!

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl