Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria569
galeria

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień "Antymina" — Profilaktyka z Pasją

W dniu 29.11.2018r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce–Leszczynach zrealizowany został Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień "Antymina" — Profilaktyka z Pasją, zorganizowany jako " Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości".
Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Program powstał by wyjść naprzeciw problemom społeczno–zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży  i zagrożeniom, jakie niosą ze sobą różne używki, a jego celem jest zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach wynikających z tych zagrożeń. Przesłanie profilaktyków: "Nie daj się wysterować na minę" – przestrzega, by młody człowiek nie wchodził na teren, z którego może już nie wrócić - teren pełen "min". Podczas spotkania prowadzący opowiedzieli także historie swojego życia – o tym, jak upadli na samo dno i jak się z niego podnieśli. Teraz przestrzegają młodych ludzi, by nie popełniali tych samych błędów. Wydarzeniu towarzyszyła również muzyka w stylu rap, która jeszcze bardziej zwiększyła zainteresowanie wśród młodych ludzi.
Przedstawione treści wzbudziły ogromne zainteresowanie, a także głębokie refleksje wśród młodych ludzi. Sposób prowadzenia "Antyminy" był przystępny, dostosowany do problemów współczesnej młodzieży.
Zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie byli zachwyceni formą prowadzenia spotkania, wyrazili chęć ponownego uczestnictwa w takim przedsięwzięciu.

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl