Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria573
galeria

Zajęcia edukacyjne Poznaję siłę pozytywnego myślenia w ramach Kampanii ZTU w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka

W miesiącu kwietniu zajęciami edukacyjnymi w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Placówce Wsparcia Dziennego dzielnicy Czerwionka były zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat na temat Poznaję siłę pozytywnego myślenia. Celem tych zajęć była integracja grupy, wyrabianie umiejętności wspólnego działania, kształtowanie umiejętności pozytywnego myślenia oraz budowanie poczucia własnej wartości.
Każde nasze wspólne zajęcia wychowawca rozpoczyna ustalając z dziećmi zasady wzajemnej współpracy. Pojawiły się między innymi hasła takie jak : wzajemna pomoc, szacunek, aktywność na zajęciach itd.
W karcie pracy wychowankowie placówki pracowali w parach i rozwiązywali zadania na temat pozytywnego i negatywnego myślenia. Potrafili wskazać różnicę. Ponad to wymienili swoje własne odczucia. Wychowawca wytłumaczył im, że warto jednak korzystać z umiejętności dostrzegania w każdym wydarzeniu tych dobrych stron i koncentrowaniu sie na pozytywnych skutkach działań własnych i innych ludzi.
Wychowankowie chętnie angażowali się w zajęciach, odpowiadali na pytania, dzielili się spostrzeżeniami ale przede wszystkim wynieśli z tego lekcję, która na pewno przyda im się w codziennym życiu.

  

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl