Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria566
galeria

Ferie 2018 w PWD - Leszczyny

Tegoroczne ferie w Leszczyńskiej placówce były pełne atrakcji i niespodzianek.
Codziennie odbywały się liczne zajęcia, którym towarzyszyło dużo uśmiechu oraz radości. Do jednych z nich możemy zaliczyć zajęcia plastyczno-techniczne pt. "Moja zwierzęca natura", zajęcia pt. "Kim będziesz w przyszłości?", konkursy tematyczne, gry i zabawy, zajęcia ruchowe, sportowe, seanse filmowe, zajęcia profilaktyczno - edukacyjne, zajęcia kulinarne, zajęcia z chustą animacyjną, a także udział w turnieju rzędów w Radlinie.
Ponadto ze względu na troskę oraz bezpieczeństwo naszych podopiecznych odbywały się również zajęcia m.in. z dzielnicowym - p. Przemysławem Sową, mające na celu uświadomienie im jak być bezpiecznym podczas ferii.
W okresie ferii przeprowadzono także zajęcia integracyjne wraz z rodzicami, podczas których nasi podopieczni i ich rodzice mieli możliwość skorzystania z takich atrakcji jak: Puzzlomania, Family Zumba, Turniej taneczny przy użyciu konsoli X BOX, "Escape Room" - Pokój zagadek, zajęcia kulinarne.
Naszą placówkę odwiedzili także goście m.in. Seniorki z "Zameczku", które przygotowywały wraz z dziećmi pyszne pizzerinki oraz tradycyjne kluski śląskie podczas "Dnia Śląskiego". Warto nadmienić, iż w tym dniu placówkę odwiedził także zastępca prezesa Stowarzyszenia "Najważniejsza Jest Tradycja" - pan Łukasz Witała, który prowadził dla dzieci i młodzieży śląski konkurs literacki pt. "Przygody Antka".
Placówkę odwiedzili także Pan Ireneusz Piontek, Pan Janusz Jasiek, oraz pies Wika, którzy przeprowadzili pogadankę z wychowankami w ramach akcji "Kocham i pomagam".
Na zakończenie każdego tygodnia ferii, wychowankowie z dzielnicy Leszczyny i dzielnicy Czerwionka uczestniczyli w wycieczkach. Mieli okazję zobaczyć profesjonalną grę aktorów w sztuce pt. "Zorro" na deskach będzińskiego teatru. Podczas kolejnego wyjazdu nasi podopieczni zaczerpnęli świeżego, górskiego powietrza podczas kuligu w Wiśle.

 

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl