Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach
Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria566
galeria

"„Achimiks i Ojgyniks -– misjo Familok"” -– premiera na dużej scenie!

W dniu 08.12.2018r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się premiera długo przygotowywanej sztuki w ramach projektu „Przaja Ci Œśląsku” pt. „"Achimiks i Ojgyniks -– misjo Familok”". Już po raz drugi Stowarzyszenie Najważniejsza Jest Tradycja we współpracy z naszą leszczyńską placówką podjęło się takiego wyzwania. Zeszłoroczny sukces przy sztuce "„O gniadolicyj Frelce co się Œśniyżka zwała”" sprawił, iż młodzi aktorzy zechcieli znów stworzyć coœ dla dzieci i młodzieży z naszej gminy.

Tym razem przedstawienie inspirowane filmem pt. "Asterix i Obelix - misja Kleopatra" opowiada o śląskim architekcie Berciku, który zostaje wezwany do dalekiego Egiptu, rządzonym przez piękną Kleopatrę o śląskich korzeniach. Kobieta rozkazuje w trzy miesiące wybudować familok dla Cezara, z którym jest w konflikcie. Bezradny architekt prosi o pomoc przy budowie Achimiksa, Ojgyniksa i ich druida, Pyjteramiksa.
Przedstawienie dedykowane było uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Spektakl cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że musiał odbyć się dwa razy. Za każdym razem sala widowiskowa była wypełniona po brzegi, a młodzi aktorzy nagradzani byli gromkimi brawami!

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl