Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria566
galeria

Summer Camp - Jekabpils 2017

W dniach 17.07.217r. - 24.07.2017r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego z dzielnicy Leszczyny wraz z opiekunami mieli przyjemność przebywać na obozie letnim organizowanym przez miasto partnerskie naszej Gminy - Jekabpils (Łotwa). Prócz gości z Czerwionki-Leszczyn na obóz przybyły także osoby z takich miejscowości jak: Sokołów Podlaski, Maardu (Estonia), Mirgoroda (Ukraina) oraz Lida (Białoruś).
       Pierwszego dnia odbyło się uroczyste otwarcie obozu. Dzieci przebrane w tradycyjne stroje przedstawili krótką prezentację swojego kraju, a w szczególności regionu z którego pochodzą. Możemy być dumni z naszych reprezentantów, ponieważ świetnie sobie poradzili z prezentacją w języku angielskim.
       Czas spędzony na Łotwie był bardzo intensywny. Już pierwszego dnia po uroczystym otwarciu obozu dzieciaki wraz z opiekunami brali udział w różnego rodzaju zajęciach. Podczas zajęć plastyczno-technicznych uczestnicy obozu przygotowywali własne odznaki, różne ozdoby ze szkła, a także własnoręcznie filcowane torby. Podczas zajęć dziennikarskich pisali artykuły w języku angielskim dzięki którym powstała obozowa gazetka oraz nakręcili film przedstawiający naszą grupę. Odbywały się także zajęcia muzyczne, teatralne oraz taneczne, podczas których uczestnicy przygotowywali program artystyczny na zakończenie obozu. Codziennie miały miejsce tzw. "koła" poranne i wieczorne, podczas których odbywały się gry integracyjne. Ponadto każdy zespół miał za zadanie przygotować własny "Wieczór", na którym pozostali uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tradycyjną narodową zabawą, grą itp. Grupa z Czerwionki-Leszczyn podczas "Wieczorku Polskiego", nauczyła wszystkich obecnych naszego narodowego tańca "Poloneza". Wszyscy świetnie się bawili!
       Prócz licznych zajęć stacjonarnych, odbyło się także wiele wycieczek. Uczestnicy zwiedzili miasto Jekabpils wraz z "czerwieńską" ławeczką. Byli także w Urzędzie Miasta Jekabpils gdzie odbyło się spotkanie z burmistrzem. Następnie odbyła się wycieczka do stolicy państwa - Rygi, zoo, kompleksu "Lido" oraz do fabryki produkującej słodkości, w której dzieciaki mogły stworzyć własne marcepanowe ciastka. W kolejnych dniach obozowicze zwiedzili zamek, piękne jezioro z krystalicznie czystą wodą oraz mieli okazję pozjeżdżać na ogromnej zjeżdżalni. Sigulda i Kekava - to kolejne zwiedzone miejscowości. Dzieciaki mogły wyszaleć się w ogromnym parku linowym, w którym znajdowało się aż 9 tras. Na koniec obozowicze mogli zobaczyć i wykąpać się w łotewskim morzu bałtyckim. Co najlepsze, woda była w nim bardzo ciepła! Ostatnią wycieczką była wizyta w SPA, podczas której po intensywnym tygodniu można było się zrelaksować.
Podczas ostatniego dnia pobytu w Jekabpils odbył się finał obozu. Wszystkie dzieci pokazały wcześniej przygotowany program artystyczny. Nauczyli się go w bardzo krótkim czasie, a wyszedł im fantastycznie! Jesteśmy pełni podziwu! Opiekunowie grupy z Czerwionki-Leszczyn złożyli także oficjalne podziękowania organizatorom obozu oraz wręczyli drobne upominki.        W dzień wyjazdu z Jekabpils nie zabrakło łez. Dzieci bardzo się do siebie przywiązały dlatego trudno było im się rozstać. Nawiązały się nowe przyjaźnie, które dzięki dzisiejszej technologii z pewnością będą trwały przez lata. Po pożegnaniu się, wszyscy udali się do domów. Wyjazd ten z pewnością zostanie w pamięci na długi, długi czas.

 

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl