Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria540
galeria

Zajęcia profilaktyczne pt. „Wpływ grupy rówieśniczej na moje życie” w ramach Kampanii ZTU.

W dniu 13.04.2017r. w leszczyńskiej placówce odbyły się zajęcia profilaktyczne w ramach tegorocznej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tytuł zajęć brzmiał: „Wpływ grupy rówieśniczej na moje życie”.

Na początku zajęć przeprowadziliśmy z wychowankami pogadankę na temat grupy rówieśniczej oraz przyjaźni.

Następnie dzieci otrzymały kampanijne karty pracy, w których znajdowały się cenne informacje oraz krótkie zadania do wykonania. Dla dzieciaków z klas 1-3 szkoły podstawowej przeznaczone były karty pt. „Mój przyjaciel”. Jednym z zadań było dopasowanie pewnych cech bądź zachowań do przyjaciela, a także osoby, która przyjacielem na pewno nie jest. Starsze dzieci, czyli uczniowie klas 4-6, otrzymali karty pracy pod nazwą „Ja i moja grupa”. Ich zadaniem było między innymi napisanie zachowań, które ułatwiają pracę w grupie oraz takich, które ją utrudniają. Najstarsi wychowankowie, czyli gimnazjaliści pracowali z kartą pt. „Dobrze, że jesteś”. Musieli wykazać się wiedzą o samym sobie i wypisać m.in. cechy opisujące siebie, które zaczynają się na litery znajdujące się w ich imieniu.

Na koniec wychowankowie wykorzystując swoją wiedzę, a także tą nabytą podczas zajęć, musieli odpowiedzieć pisemnie na ważne pytania dotyczące grupy rówieśniczej oraz przyjaźni. Nie na wszystkie odpowiedź przychodziła im z łatwością. Trudność sprawiło im pytanie m.in.: Czym jest zaufanie? Mimo to, dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.

  

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl