Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria526 galeria
Drugi Tydzień Ferii 2017

Drugi tydzień ferii dobiegł końca. Minął on jeszcze szybciej niż pierwszy, a dzieci zaczęły kolejny semestr nauki w szkołach. Warto podsumować co działo się w leszczyńskiej placówce podczas ostatnich dni tegorocznych wakacji zimowych.

W poniedziałek (23.01.) zorganizowaliśmy placówkowy Dzień Babci i Dziadka. Prócz babć i dziadków naszych wychowanków, odwiedziły nas także Seniorki z Zameczku. Wychowankowie przedstawili gościom krótki program artystyczny za który otrzymali gromkie brawa. Następnie zaczęła się wspólna zabawa w KARAOKE. Repertuar śpiewanych utworów składał się z hitów lat ‘60, ‘70 i ‘80. Nasi wychowankowie mogli pochwalić się znajomością tych utworów, a zaproszeni goście przypomnieć sobie dawne piosenki z czasów ich młodości. Na wszystkich czekał także smaczny poczęstunek. Spotkanie minęło w radosnej atmosferze.

Wtorek był dniem bardzo twórczym dla naszych wychowanków. Od samego rana musieli wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć idealną maskę karnawałową. Ale na tym nie koniec, po co komuś maska jeśli nie ma się w co ubrać? To właśnie było kolejnym zadaniem dzieci. Musieli zaprojektować, a następnie przyozdobić stroje karnawałowe. Zajęcia nosiły nazwę „Kreator Mody”. W tym samym czasie grupa naszych wysportowanych dzieciaków walczyła o wygraną podczas Turnieju Rzędów w Radlinie. Udało im się zdobyć II miejsce! Wrócili do placówki bardzo zmęczeni ale szczęśliwi! Dumnie chwalili się zdobytymi medalami. Pod koniec dnia odbyły się bajkowe kalambury.

Środowy poranek upłynął w bardzo wesołej atmosferze, ponieważ do naszej placówki przyszli rodzice naszych wychowanków. Wszyscy razem świetnie bawiliśmy się podczas znanej już dzieciom zabawy w tańce integracyjne. Tańczyliśmy m.in. zorbę, kankana, salsę, makarenę itp. Po zabawnych lecz trochę męczących zajęciach, wychowankowie mogli chwilę poleniuchować i zobaczyć film pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Następne zajęcia odbyły się przy użyciu chusty animacyjnej. Dzieciaki ledwo się mieściły wzdłuż jej krawędzi, ale daliśmy radę. Reszta dnia upłynęła przy różnorodnych grach i zabawach, które dzieci najbardziej lubią.

Przedostatni dzień ferii upłynął pod jednym, głównym hasłem: „Śląsk – mój dom”. Ponieważ wiedza naszych wychowanków na temat miejsca, w którym żyją jest bardzo mała, tradycyjnie już od wielu lat organizujemy w placówce zajęcia o tematyce śląskiej. Podczas pierwszych zajęć dzieci w grupach musiały stworzyć krajobraz kojarzący się ze Śląskiem. Mogli używać jedynie kredy. Prace wyszły zaskakująco piękne i ciężko było wybrać najlepszą. Następnie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Najważniejsza Jest Tradycja odbył się konkurs wiedzy o Śląsku oraz o gwarze śląskiej. Powstało wiele zabawnych neologizmów.

Ferie zakończyliśmy istnie zimowo. W ich ostatni dzień pojechaliśmy na wycieczkę do Wisły. Celem naszej wycieczki był wyciąg narciarski pod nazwą „Pasieki”. Zjeżdżaliśmy na pontonach po specjalnie przygotowanym torze. Ale była jazda! Po szaleństwach na pontonach udaliśmy się na posiłek w postaci grillowanej kiełbasy, chleba i herbaty. To oczywiście nie koniec atrakcji. Po posiłku nastąpił dalszy ciąg szaleństw. Na tzw. „jabłuszkach” zjeżdżaliśmy na górkach. Uśmiech z twarzy dzieciaków nie znikał. Mimo czerwonych nosów, lic i rąk wszyscy uznali tą wycieczkę za jedną z najlepszych.

Tegoroczne ferie zimowe z całą pewnością należą do bardzo udanych.


Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl