Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeria526 galeria
Pierwszy Tydzień Ferii 2017

Tegoroczne ferie w naszej placówce standardowo przepełnione są wieloma atrakcjami. Za nami pierwszy ich tydzień, który minął bardzo szybko. Na nudę nasze dzieciaki nie mogły narzekać.

W pierwszy dzień, tradycyjnie, przeprowadziliśmy z dziećmi rozmowę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Następnie zorganizowaliśmy konkurs składający się z dwóch części. W pierwszej wychowankowie podzieleni na grupy mogli wykazać się wiedzą na temat sportów zimowych, a w drugiej zilustrować w ciekawy sposób wylosowany sport. Po zakończeniu konkursu przeprowadziliśmy różne gry i zabawy ruchowe. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym, podczas którego dzieci odpoczęli po intensywnym dniu.

Drugi dzień zaczęliśmy od konkursu o wiedzy ogólnej. Następnie odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi i cierpliwością, ponieważ polegały one za wypełnieniu rysunku maleńkimi wydzierankami. Na zakończenie dnia odbyły się drużynowe zajęcia ruchowe z użyciem konsoli Xbox.

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieciaków jest śnieg, którym w końcu mogą się cieszyć podczas zimowych wakacji. Dlatego też w trzecim dniu ferii zorganizowaliśmy bitwę śnieżną. Dostarczyła ona im wielkiej frajdy! Zagraliśmy w dwa ognie na śniegu oraz w zdobywanie bazy. Następnie wszyscy z rumieńcami na twarzach wróciliśmy do placówki, by napić się gorącej herbaty. Tego dnia odbyły się również zajęcia muzyczne, m.in. karaoke. Pod koniec dnia odwiedził nas dzielnicowy – p. Przemysław Sowa, który przeprowadził z dziećmi pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa.

W czwartek, wychowankowie mieli okazję obcować z kulturą. Wybraliśmy się na wycieczkę do teatru w Będzinie, na spektakl pt. „Cicho”. Teatr ten charakteryzuje się tym, iż jego spektakle zmuszają ludzi do przemyśleń. Przedstawienie było niezwykle barwne, przepełnione piękną muzyką, mistrzowską grą aktorską i humorem. Poruszyło ważną tematykę „martwej ciszy” wśród dzieci.

Ostatni dzień pierwszego tygodnia ferii upłynął bardzo aktywnie. Na rozgrzewkę odbyły się zajęcia taneczne z konsolą Xbox, a następnie konkursy tematyczne o tańcach świata. Potem wszyscy dobrze bawiliśmy się podczas różnych tańców integracyjnych. Było bardzo dużo śmiechu. Na koniec odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy.

Drugi tydzień zapowiada się równie intensywnie i ciekawie.


Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl