Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeriagaleria
Od Juniora do Seniora!

W dniu 30.11.2015r. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych „CRIS” zorganizowało w ramach projektu „Senior z Wigorem, czyli partycypacja osób starszych” finansowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 międzypokoleniowe spotkanie dla Seniorów oraz Wychowanków leszczyńskiej placówki.

Podczas oficjalnej części wydarzenia, nasi podopieczni otrzymali wspaniałe niespodzianki w postaci gier planszowych, gier na konsolę Xbox i artykułów do prac plastyczno-technicznych. Seniorki przygotowały także mnóstwo pyszności! Dzieciaki bardzo ucieszyły się z przygotowanych niespodzianek, dlatego nagrodzili naszych szanownych gości głośnym „dziękuję” i gromkimi brawami. Z ust przedstawiciela CRISu - Pana Kamila Jakubiak, padły słowa: „uczmy się od siebie nawzajem”, dlatego zaraz po nich dzieci zaprosili seniorów do wspólnej zabawy.

Nasi wychowankowie byli przewodnikami osób starszych po świecie techniki. Uczyli, jak korzystać z konsoli Xbox i grać w przeróżne gry: taneczne, sportowe, ruchowe. Seniorkom bardzo spodobała się ta forma aktywnego spędzenia czasu. Chętnych do gry nie brakowało! Seniorki okazały się być fankami piłki nożnej! Dzielnie zmagały się w grze w „piłkarzyki”, ogrywając przy tym naszych najlepszych sportowców. Nie sprawiły im także problemu gry planszowe, do których wychowankowie dzielnie zachęcali. Chętni mogli także skorzystać z zajęć z rękodzieła, podczas których przygotowano piękne pudełka metodą „decoupage”. Dzieci miały okazję poznać podczas karaoke starsze, polskie piosenki, a seniorki natomiast najnowsze hity! Tak się wszyscy rozśpiewali, że po chwili zaczęły się wspólne tańce! Zabawy nie było końca.

Spotkanie to z pewnością pozwoliło wychowankom ukształtować międzypokoleniową więź i spojrzeć na starszych od siebie ludzi z większą otwartością, wrażliwością i tolerancją. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie, niespodzianki, a przede wszystkim za cudownie spędzony czas! Liczymy, że znów się spotkamy!

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl