Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach
Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeriagaleria
Wakacyjne wspomnienia…

Wakacje, wakacje… i po wakacjach. Pierwszy szkolny dzwonek już przywitał naszych wychowanków w szkolnych murach. Pora zatem przypomnieć sobie, jak fajnie spędziliśmy czas letni w naszej placówce.

Podczas tegorocznych wakacji letnich, wychowankowie mogli rozwijać swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach. Muzyczne talenty dzieci mogły rozwinąć poprzez wspólne zabawy „karaoke”, zdolności manualne kształcić mogły poprzez zajęcia lub konkursy plastyczno-techniczne z wykorzystaniem różnorodnych metod. Czas wakacji powinien być okresem aktywnego wypoczynku. Dlatego aby zadbać o kondycję i zdrowie naszych wychowanków, organizowaliśmy wyjścia na baseny oraz wyjazdy nad jezioro pławniowickie. Ponadto, w placówce odbywało się wiele zajęć ruchowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu. We wspomnieniach naszych wychowanków z pewnością znajdą się także wspólne chwile przy grillu, śmiechy, żarty, gry i zabawy.

Pozwoliliśmy jednak naszym podopiecznym na odrobinę lenistwa – w końcu to także im się należało w wakacje. Leżąc wygodnie na materacach, wspólnie obejrzeliśmy kilka fajnych filmów i bajek. W placówce organizowane były także zajęcia profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw w okresie wakacji, higieny, współczesnych zagrożeń, a także zajęcia profilaktyczne ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.


 


W ramach otrzymanego wsparcia od Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły w postaci kwoty pieniężnej o wartości 3,000 zł, w naszej placówce zorganizowaliśmy wiele atrakcyjnych wydarzeń podczas wakacji letnich.

1. Wyjazd do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

Wychowankowie wzięli udział w seansie pt. Podróż Małego Księcia. Projekcja inspirowana była powieścią Antoine de Saint-Exupery`ego i opowiadała historię Małego Księcia i jego Róży. Była to opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i sensu życia. Podczas seansu wychowankowie poznali także niektóre gwiazdozbiory.


2. Wyjazd do Parku Wodnego „Aquadrom” w Rudzie Śląskiej

Park wodny Aquadrom w Rudzie Śląskiej dał możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego na zjeżdżalniach, w basenie ze sztuczną falą, na tzw. „mokrym bąblu” i wielu innych atrakcjach. Wychowankowie poznali, że aktywność fizyczna i sport to nie tylko ciężki wysiłek, ale również świetna zabawa.


3. Wyjazd do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek to niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach. Jedną z ciekawszych atrakcji parku były muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród dzieci i dlatego mogły karmić je z ręki. W zagrodach można było zobaczyć : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Wychowankowie uczestniczyli również w pokazie lotów ptaków drapieżnych. Były to niezapomniane chwile. W parku znajdowały się także ścieżki edukacyjne z dziedziny fauny i flory, aleja bajkowa oraz rozbudowany plac zabaw.


4. Wyjazd do Parku Zoologicznego we Wrocławiu

Wrocławski ogród zoologiczny jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Dlatego też marzeniem wychowanków było odwiedzenie tego magicznego miejsca. Udało się! Dzieci podziwiały wiele gatunków zwierząt znanych i mniej znanych. Największą jednak atrakcją zoo okazało się ogromne oceanarium, w którym dzieci mogły oglądać różnorodne, egzotyczne, wielobarwne rybki, groźne rekiny i płaszczki oraz wielkie hipopotamy, które z lekkością poruszały się w wodzie. Był to niesamowity widok! Równie ciekawe były terraria pełne egzotycznych gadów, płazów i bezkręgowców oraz motylarium.


5. Wyjazd do Cinema City na film pt. ”Mały Książę”

Wychowankowie zobaczyli projekcje filmową pt „Mały Książę”. Była to niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Mała Dziewczynka zaprzyjaźniła się z ekscentrycznym staruszkiem, który przedstawił się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiedział jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe, a do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczęła się magiczna i pełna przygód podróż dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
  


6. Konkurs plastyczny pt. „Dookoła świata”

Wakacje to czas podróży. Stąd też wychowankowie mają wiele marzeń związanych z wyjazdami w różne, ciekawe zakątki świata. Dlatego też wychowawcy postanowili zorganizować dla dzieci konkurs plastyczny pt. „Dookoła świata”, który to pozwolił chociaż na chwile przenieść się w obce kraje. Zadaniem drużyn było przedstawienie w formie plakatu atrakcji wylosowanego przez siebie kraju. Na zwycięzców czekały nagrody, które wręczyła Pani Dorota Konarska – członek zarządu Fundacji Banku Zachodniego WBK im Stefana Bryły.
 


Z całego serca dziękujemy Fundacji Banku Zachodniego WBK na czele z Panią Dorotą Konarską za wspaniałą niespodziankę. Dzięki Państwa wsparciu, nasi podopieczni na długo zapamiętają tegoroczne wakacje!

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl