Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeriagaleria
„10-lecie Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny”

    To już 10 lat odkąd po raz pierwszy mury naszego „Zameczku” zostały otwarte dla dzieciaków. Przez ten czas w naszej placówce, wsparcie otrzymało ponad pół tysiąca dzieci. Każdy dzień był inny, niepowtarzalny. Placówka zmieniała swoją nazwę, pracowników, jednak nigdy nie zmienił się jej główny cel – pomoc, wsparcie i uśmiech na twarzy dziecka.

    Z każdym rokiem placówka coraz bardziej się rozwijała. Nawiązywaliśmy współpracę z różnymi instytucjami, organizacjami, by dawać naszym wychowankom jeszcze więcej. Organizowaliśmy wiele zajęć profilaktycznych, by przekazywać dzieciom dobre wartości. Zarówno wychowankowie, jak i my – wychowawcy, odnieśliśmy wiele sukcesów, m.in. zostaliśmy wyróżnieni przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Można tak pisać i pisać… ale słowa nie wyrażą emocji, jakie towarzyszyły nam w dniu obchodów Jubileuszu 10-lecia Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny. Zacznijmy jednak od początku…

    Do tego ważnego dnia przygotowywaliśmy się bardzo długo. Chcieliśmy, aby był on wyjątkowy i niezapomniany. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak pokazać ludziom, że placówka pełni ważną rolę w życiu nie tylko dziecka, a także jego rodzica. Zdecydowaliśmy, że nikt lepiej nie przekaże tych informacji jak sami zainteresowani. Już od początku roku zapraszaliśmy absolwentów by podzielili się z nami swoimi wrażeniami i odczuciami dotyczącymi pobytu w placówce. Zaprosiliśmy także rodziców naszych wychowanków w celu poznania ich opinii na temat działalności naszej świetlicy. Podczas kręcenia filmów, niejednokrotnie zakręciła się łza w oku zarówno u absolwentów, jak i rodziców.

    By dzień naszej uroczystości nie obfitował jedynie we łzy wzruszenia, przygotowaliśmy z wychowankami program artystyczny, który przynieść miał wiele śmiechu, a także zachwytu. Wychowankowie ciężko pracowali m.in. nad układami tanecznymi, oraz piosenkami. Prócz przygotowania programu artystycznego, uporządkowaliśmy i udekorowaliśmy naszą świetlicę.

    W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Wraz ze wschodem słońca, rozpoczęliśmy przygotowania. Pracy był ogrom, jednak dzięki pomocy wielu dobrych osób daliśmy radę i zdążyliśmy na czas. Punktualnie o godzinie 11 na scenę weszli nasi wspaniali prowadzący: Piotrek i Kornelia. Brawurowo poprowadzili uroczystość. Po części artystycznej zostaliśmy nagrodzenia gromkimi brawami. Usłyszeliśmy wiele pięknych słów ze strony gości. Z pewnością dzień ten zapamiętamy na długo!

    Dziękujemy wszystkim ludziom o dobrych sercach, którzy pomagają i angażują się w rozwój naszej placówki. Mamy nadzieję, że będzie ona cieszyć dzieci przez kolejne długie lata!

Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl