Placówka Wsparcia Dziennego w Czerwionce - Leszczynach

UWAGA! Informujemy, że ze względu na remont "Zameczku", Placówka w Leszczynach została przeniesiona na czas określony do siedziby pod adresem Ks. Pojdy 84. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 505 194 137

Aktualności Świetlica Działalność Regulamin Aktualności Kontakt PodziękowaniaBudynek klubu sportowego
przy ul. Wolności
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki
Pałacyk Konrada Bartela
w Czerwionce - Leszczynach
- siedziba Placówki


Nasza galeria

Nasza galeriainfo galeria
Ferie w Placówce w dzielnicy Leszczyny

Czas ferii dobiegł już końca… pozostały jednak wesołe wspomnienia. Podczas dwóch tygodni zimowego wypoczynku wiele się działo w naszej placówce. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Już od poniedziałku rozpoczęły się zajęcia sportowe, integracyjne- w tym z chustą animacyjną Klanza, plastyczne, taneczne, muzyczne, filmowe, konkursy wiedzy, pogadanki profilaktyczne, wyjazdy i wyjścia.

W ramach zajęć sportowych zorganizowano drużynowe zawody sportowe, konkursy indywidualne, zajęcia fitness z wykorzystaniem konsoli Xbox itp. Wychowankowie wzięli także udział w „Turnieju Rzędów”, który odbył się w Radlinie. Nasza leszczyńska drużyna wywalczyła 3 miejsce. Brawo! Bardzo atrakcyjną formą aktywnego spędzenia czasu wolnego były również zajęcia sportowo- taneczne prowadzone przez p. Izę Malik. Udział w nich wzięli „Seniorzy z Zameczku” oraz dzieci.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne, m. in. plastyczne, w których wychowankowie mogli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością. Tak więc, powstało wiele przepięknych prac. Wśród nich były pejzaże zimowe, karnawałowe maski weneckie, kartki walentynkowe. Nasi wychowankowie mogli pokazać swoje zdolności muzyczne dzięki zajęciom Karaoke.

Ferie w „leszczyńskim zameczku” to nie tylko czas zabawy, ale także czas gimnastyki umysłu. W tym celu odbyło się kilka quizów wiedzy m. in. wiedzy o zimie, sportach zimowych, bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Największym wyzwaniem dla wychowanków okazał się wieloetapowy konkurs wiedzy o Śląsku, zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Najważniejsza Jest Tradycja”.

W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków przeprowadzono pogadanki profilaktyczne dotyczące tematyki bezpieczeństwa w drodze do i z placówki, zagrożeń na jakie mogą być narażone dzieci i młodzież w okresie wypoczynku, a w szczególności dostępu do środków psychoaktywnych, zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi, pedofilii, pornografii, prostytucji, cyberprzemocy, subkultur młodzieżowych i sekt.W napiętym harmonogramie ferii nie zabrakło również wyjazdu do kina na film pt. „Noc w muzeum: tajemnica grobowca”.

  

Ostatnie dni zimowego wypoczynku poświęcone były relaksowaniu się, który rozpoczynał się wizytą w małym domowym Spa, następnie tworzeniem bajki terapeutycznej, a kończył przed wielkim ekranem. Na zakończenie placówkowych ferii 2015 odbyła się dyskoteka walentynkowa z licznymi konkursami o tematyce miłosnej.

  
Naszą placówkę
wspiera firma:

 

|   Placówka  |   Aktualności  |   Działalność  |   Regulamin  |   Kontakt  |   Logowanie  |
Projekt i wykonanie - www.studiotomcom.pl